Aktualności

Maszyny budowlane, a zwłaszcza części ich układu napędowego, są codziennie narażone na olbrzymie obciążenia. Wiele godzin pracy na wysokich obrotach w trudnych warunkach – w jaki sposób koparki to wytrzymują? Tajemnica tkwi w odpowiednio połączonych komponentach napędzających sprzęt. Przyjrzyjmy się więc bliżej, jak działa układ napędowy w maszynach budowlanych.

Maszyny budowlane nieraz zdumiewają siłą, możliwością wykonania pracy niemal niemożliwej do zrealizowania przez człowieka, a także samą konstrukcją. Nawet takie narzędzia ciężkie nie są jednak niezniszczalne. Nowoczesne sprzęty także doświadczają usterek. Co robić, kiedy koparka nie odpala? Jakie mogą być przyczyny awarii? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

System hydrauliczny w maszynach budowlanych przyspiesza i ułatwia realizację zadań – za sprawą niewielkiego nakładu energii użytkownik wykonuje pracę niemal niemożliwą do przeprowadzenia ręcznie. Aby taki układ działał poprawnie, musi składać się z wielu precyzyjnych elementów. Poniżej przyjrzymy się więc, jaką rolę spełniają szybkozłącza hydrauliczne.

Jak przedłużyć poprawne działanie maszyny? Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednią konserwację jej części! Ma to wyjątkowe znaczenie w kontekście sprzętu budowlanego i rolniczego, które codziennie są narażone na olbrzymie obciążenia. Dobry stan poszczególnych komponentów zapewnia żywotność całego urządzenia. Sprawdźmy, jak przebiega poprawna konserwacja części maszyn budowlanych.

Maszyny budowlane to nie tylko koparki czy spychacze. Do zadań specjalnych wykorzystuje się inne narzędzia, jak ładowarka teleskopowa. Taki pojazd znajduje szerokie zastosowanie, zarówno w budownictwie, jak i rolnictwie. W tym artykule przedstawiamy, do czego służy koparka teleskopowa, a ponadto podpowiadamy, jakie uprawnienia trzeba mieć, aby móc nią operować.

Kiedy praca na budowie czy w gospodarstwie rolnym jest wyjątkowo ciężka, a temperatura na zewnątrz nie pozwala na chwilę wytchnienia, klimatyzacja przynosi ogromną ulgę. Skraplacz klimatyzacji to jedna z części narażonych na usterki, warto więc zadbać o jego sprawność. W poniższym tekście podpowiadamy, jakim awariom ulega oraz jak im zapobiegać.

Początki hydrauliki sięgają nawet 6000 lat p.n.e. – używano jej do nawadniania pól starożytnego Egiptu i Mezopotamii. Dzisiejsze pompy hydrauliczne są oczywiście o wiele sprawniejsze, jednak wciąż wykorzystuje się je w gospodarstwach rolnych. W poniższym tekście przyjrzymy się budowie, zastosowaniu oraz rodzajom pomp hydraulicznych w rolnictwie.

Wielu osobom – dużym i małym – maszyny rolnicze imponują swoimi gabarytami, siłą oraz wytrzymałością. Aby po kilku czy nawet kilkunastu latach wciąż były przedmiotem zaciekawienia, a przede wszystkim użytecznym narzędziem dla rolnika, trzeba odpowiednio o nie dbać. Jak przeprowadzić konserwację maszyn rolniczych? Podpowiadamy!

Obecnie trudno wyobrazić sobie pracę w gospodarstwie rolnym bez specjalistycznych maszyn, jak ciągnik czy kombajn. I nic dziwnego – wytrzymałe urządzenia przyspieszają i ułatwiają pracę na polu, w sadzie czy przy hodowli zwierząt. Aby długo służyły rolnikom, trzeba je odpowiednio pielęgnować. W poniższym tekście opisujemy, jak dbać o części do kombajnów zbożowych.

Każde gospodarstwo rolne musi wyposażone w ciągnik, bez którego uprawa roślin czy chów zwierząt są praktycznie niemożliwe albo bardzo utrudnione. Co w sytuacji, kiedy taka maszyna ulegnie awarii? Jakie części do ciągników rolniczych psują się najczęściej i jakie warto mieć zawsze pod ręką? Odpowiadamy w poniższym artykule.