Polish English German Russian

Chociaż podstawowymi maszynami na placu budowy są koparki, w niektórych zadaniach niezastąpione są ich mniejsze modele. Dodatkowym atutem minikoparek jest mnogość dostępnych na rynku akcesoriów do misji specjalnych, które znacznie ułatwiają pracę. Przykład tego stanowi wiertnica do minikoparki. Czym jest i do czego służy? Odpowiadamy w poniższym tekście.

 Wiertnica do mikrokoparki

Charakterystyka i zastosowania wiertnicy hydraulicznej do minikoparki

 

Wiertnice do minikoparek to precyzyjne, niezwykle przydatne narzędzia, w które warto wyposażyć nie tylko maszyny na placu budowy, ale i te do użytku domowego. Opisywane akcesorium w kształcie wiertła służy do wykonywania otworów w gruncie. Solidne modele od renomowanych producentów z łatwością świdrują również między innymi zamarzniętą glebę, skałę oraz beton. Coraz częściej na polskim rynku można znaleźć także maszyny oferujące wiercenie otworów w orientacji poziomej.

 

Przeczytaj także: Układ napędowy w maszynach budowlanych

 

Wiertnica do minikoparki doskonale nadaje się więc do:

  • przygotowania otworów na słupki ogrodzeniowe lub sygnalizację drogową,
  • odwiertów studni oraz prowadzenia wodociągów,
  • prac geologicznych i wydobywczych,
  • sadzenia większych roślin,
  • budowy fundamentów,
  • montażu różnego rodzaju instalacji.

Przeczytaj także: Łożyska do maszyn budowlanych - rodzaje i zastosowania

 

Usterki wiertnic do minikoparek

 

Chociaż same wiertnice hydrauliczne do minikoparek są konstruowane jako solidne narzędzia, zdolne przewiercić skały i asfalt, ich słabym punktem są przekładnie planetarne. Dzięki nim moment obrotowy przenoszony jest na wiertło, nic więc dziwnego, że wysokie obciążenie może powodować usterki. Szybki serwis po zauważeniu pierwszych objawów awarii pozwala na regenerację części, w innych przypadkach konieczny jest zakup nowej przekładni.

Top Service to firma, która zajmuje się kompleksową naprawą wiertnic do koparek, a także innych narzędzi i maszyn budowlanych. Zapewniamy dojazd na terenie całego kraju oraz fachową pomoc. W naszym sklepie można znaleźć nowe i używane przekładnie do minikoparek w atrakcyjnych cenach, zapraszamy więc do przeglądania oferty lub kontaktu.

 

Czy warto kupić wiertnicę do minikoparki JCB?

 

Powyżej przedstawiliśmy tylko niektóre zastosowania zaskakująco wszechstronnego narzędzia, jakim jest wiertnica do minikoparki JCB. Sprzęt znacznie przyspiesza i ułatwia pracę pracę na budowie lub prywatnej posesji. Wiertnica to na tyle precyzyjne narzędzie, że zastąpić je może jedynie powolna i uciążliwa praca człowieka. Naszym zdaniem z pewnością warto się w nią wyposażyć.

 

Przeczytaj także: Łyżka do koparki - zastosowanie

 

Jaką wiertnicę do minikoparki kupić?

 

Wiertnice do minikoparek JCB oprócz wiertła wyposażone są dodatkowo w mocne zęby, które umożliwiają świdrowanie w twardym podłożu. Producent oferuje wiele różnorodnych rodzajów narzędzi do każdego zastosowania – wiertła o średnicy od 200 do 900 mm. Standardowe akcesoria pozwalają na tworzenie otworów o głębokości do 1,2 m, na rynku dostępne są jednak specjalne przedłużki do wykonywania głębszych odwiertów. Oprócz tego niezbędnymi elementami są adaptery do montażu, przewody hydrauliczne i szybkozłączki.

Chociaż standardowo wiertnice hydrauliczne do minikoparek świetnie nadają się do wielu prac, z myślą o jednym, konkretnym zadaniu warto wybrać narzędzie dedykowane. Trzeba również dopasować wiertnicę do modelu maszyny budowlanej, ze względu na specyficzne parametry techniczne. Często w sklepach mianem wiertnicy hydraulicznej oznacza się sam napęd – do niego wymagane jest również wiertło, co należy mieć na uwadze podczas wyboru odpowiedniego narzędzia.

 

Skontaktuj się z nami!

 

FAQ

 

1. Czym jest wiertnica do minikoparki i jakie ma zastosowania?

Wiertnica do minikoparki to narzędzie w kształcie świdra, które można zastosować w odwiertach geologicznych oraz wydobywczych, przy konstrukcji fundamentów, sadzeniu drzew czy krzewów, montażu ogrodzeń i nie tylko.

2. Jakie są najczęstsze usterki wiertnic do minikoparek?

Same wiertła to bardzo solidne elementy, które bez problemu mogą przewiercić nawet beton czy skały. Na awarie narażone są jednak przekładnie planetarne. Top Service oferuje serwis, regenerację zwolnic do minikoparek, a także sprzedaż nowych i używanych części.

3. Czy warto kupić wiertnicę do minikoparki JCB?

Tak! Wiertnica hydrauliczna do minikoparki to precyzyjne narzędzie niezbędne na każdym placu budowy i nie tylko. Znacznie przyspiesza oraz ułatwia wykonanie zadań pracowników budowlanych, monterów czy geologów, warto więc się w nią wyposażyć.

4. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wiertnicy hydraulicznej do minikoparki?

Najważniejszymi parametrami są średnica wiertła oraz możliwa głębokość odwiertu. Należy dopasować wiertnicę do minikoparki, a także planowanych działań. Przed zakupem warto również sprawdzić dodatek elementów niezbędnych do montażu i to, czy oferta dotyczy samego napędu, czy napędu z wiertłem.


Nasza oferta

 

Serwis i naprawa maszyn budowlanych

Zajmujemy się serwisem oraz naprawą maszyn budowlanych, rolniczych popularnych marek: serwis WEIDEMANN, serwis CAT, serwis JCB, serwis VOLVO (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)
 

Części do maszyn budowlanych

Oferujemy szeroki wachlarz części do maszyn budowlanych i rolniczych między innymi: części WEIDEMANN, części CAT, części JCB, części VOLVO (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)
 

Remonty i przeglądy maszyn budowlanych

W ofercie mamy również remonty oraz przeglądy maszyn budowlanych oraz rolniczych. (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)
  

Dorabianie trybów oraz elementów zwolnic

Zajmujemy się dorabianiem trybów oraz elementów zwolnic (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)