Polish English German Russian

CAT, VOLVO, WEIDEMANN, JCB - te marki zna każdy miłośnik sprzętów budowlanych i rolniczych. Jako ich właściciele, naturalnie chcemy zadbać o ich stan techniczny - dlatego kiedy przychodzi nam wymienić części w jednej z nich, pojawia się pytanie - co lepsze? Oryginalne części do maszyn czy zamienniki?

 

Zamienniki części do maszyn

 

Zalety zamienników do maszyn

 

Motywem przewodnim zakupu odpowiedników produktów znanych marek jest oszczędność. Nie każdy ma chęć płacić jedynie za logo, a prawdą jest, że ceny wzrastają wprost proporcjonalnie do renomy i dobrego imienia firmy. Najważniejszą cechą produktów użytkowych jest przede wszystkim jakość i wytrzymałość. Zwolennicy zamienników do maszyn poszukują właśnie tych cech, jednocześnie chcąc zaoszczędzić na prestiżu producenta. 

 

Należy jednak pamiętać, by kupując taki odpowiednik po raz pierwszy, dokładnie przeanalizować produkt. W przeciwieństwie do oryginalnych części do maszyn ich producenci próbują wykonać produkty jak najbardziej uniwersalne, co może negatywnie odbić się na ich funkcjonowaniu.

 

Przeczytaj także: Łyżki do koparek zastosowania

 

Czym grożą niedopasowane zamienniki do maszyn?

 

Kupując zamienniki do maszyn, należy liczyć się z następującymi konsekwencjami:

 

  • znacznie szybszym zużyciem części i koniecznością ponownego zakupu;
  • awarią mechanizmu lub zniszczeniem innych elementów;
  • utrudnionym montażem lub całkowitym niedostosowaniem do sprzętu.
  •  

Jeżeli jednak dany odpowiednik został niejednokrotnie sprawdzony i wyżej wymienione przypadki nie występują, można śmiało stwierdzić, że jest to bezpieczna i przede wszystkim nawet o połowę tańsza opcja.

 

Przeczytaj także: Jak dbać o maszyny budowlane

 

Zalety oryginalnych części do maszyn

 

Gwarantowane poprawne działanie, jakość i wytrzymałość - jeśli właścicielowi sprzętu nie zależy na jednorazowych oszczędnościach, tylko na znanych, niezawodnych elementach, oryginalne części do maszyn są odpowiednim wyborem. Solidnie wykonane elementy zapewniają poczucie pewności o znacznie dłuższych możliwościach pracy, dzięki czemu nie zaskakują nas nagłe usterki. Sam fakt posiadania części wyprodukowanej przez znanego i cenionego producenta niewątpliwie przynosi też satysfakcję.

 

Należy zaznaczyć, że w warunkach umów gwarancyjnych maszyn są obejmowane tylko wady powstałe w związku z używaniem oryginalnych części do maszyn. Jeśli okres ważności tego typu zabezpieczenia jeszcze nie minął, jest to istotny aspekt, który powinniśmy przeanalizować, przygotowując się do nabycia zamienników.

 

Nie dziwi fakt, że oryginalne produkty wzbudzają zaufanie u konsumentów, a zarazem ich ceny szybują w górę. Jednak czy w ogólnym rozrachunku tracimy tak wiele na oryginalności części do maszyn?

 

Przeczytaj także: Jak wymienić pompę hydrauliczną w koparce

 

Oryginalne części do maszyn - czy warto zapłacić więcej?

 

W przypadkach nagłych awarii w trakcie wykonywania zlecenia lub podczas prac rolnych tracimy wiele cennego czasu, jak i potencjalnego przychodu. By uniknąć niespodziewanych usterek, najlepiej kupić oryginalne części do maszyn i regularnie obserwować ich eksploatację, co pozwoli zapobiec tego typu wypadkom. Zwracając uwagę na ten aspekt oraz dłuższy okres funkcjonowania droższych produktów, taki zakup może zwrócić się w szerszej kalkulacji. Ostatecznie wyższy koszt ich nabycia może okazać się dobrą ceną za „spokój ducha”.

 

Oryginalne części do maszyn to nie wszystko - jak dbać o maszynę?

 

Jak inaczej zabezpieczyć się przed stratami w wyniku uszkodzeń i wypadków? Warto pamiętać o regularnych przeglądach maszyn, które pomagają ocenić stan eksploatacji części, przetestować funkcjonowanie hamulców i przewodów oraz sprawdzić stan kół i innych elementów niezbędnych do bezpiecznego użytkowania sprzętu. Nie powinniśmy zapominać, by poddać nasz sprzęt takiemu przeglądowi co najmniej raz w roku lub częściej. Po jego odbyciu jesteśmy pewni, że wszystkie elementy są odpowiednio uszczelnione i możemy bez obaw kontynuować prace. 

 

Gdzie mogę wykonać przeglądy i kupić zamienniki lub oryginalne części do maszyn?

 

W ofercie TOPSERVICE znajdują się zarówno przeglądy, jak i serwisy maszyn budowlanych oraz inne usługi związane z ich utrzymaniem. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm i szybka reakcja. Zajmujemy się również sprzedażą zamienników i oryginalnych części do maszyn, dbamy o przystępność naszych cen oraz zaufanie i relacje z klientami, które stanowią dla nas wartość fundamentalną. 

 

Skontaktuj się z nami!

 

FAQ

1. Dlaczego warto kupić zamienniki do maszyn?

Podstawową korzyścią kupna odpowiedników oryginalnych części do maszyn jest oszczędność. Ceny takich produktów są nawet o połowę tańsze od markowych wersji. Takiej decyzji trzeba dokonać jednak po dokładnej analizie naszych potrzeb i zapoznaniu się z opiniami innych konsumentów.

2. Jakie są atuty oryginalnych części do maszyn?

Jest to rozwiązanie bezpieczne, trwałe i pozwalające na zachowanie aktualnej gwarancji. Ten wybór pozwoli nam zapobiec nieprzewidzianym awariom i szybkiemu zużyciu się wybranych elementów.

3. W jaki sposób mogę dodatkowo zadbać o mój sprzęt?

Przeprowadzanie regularnych przeglądów pomoże odpowiednio zatroszczyć się o naszą własność. Istotne jest wykonywanie ich minimum raz w roku.


Nasza oferta

 

Serwis i naprawa maszyn budowlanych

Zajmujemy się serwisem oraz naprawą maszyn budowlanych, rolniczych popularnych marek: serwis WEIDEMANN, serwis CAT, serwis JCB, serwis VOLVO (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)
 

Części do maszyn budowlanych

Oferujemy szeroki wachlarz części do maszyn budowlanych i rolniczych między innymi: części WEIDEMANN, części CAT, części JCB, części VOLVO (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)
 

Remonty i przeglądy maszyn budowlanych

W ofercie mamy również remonty oraz przeglądy maszyn budowlanych oraz rolniczych. (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)
  

Dorabianie trybów oraz elementów zwolnic

Zajmujemy się dorabianiem trybów oraz elementów zwolnic (Poznań, Wielkopolska oraz cała Polska)